Dekret o Koronacji Obrazu NMP - Kapelania Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy
w Krakowie
pw. NMP Nieustającej Pomocy
Rzymskokatolicka Kapelania
Przejdź do treści

Dekret o Koronacji Obrazu NMP

Koronacja Obrazu NMP

METROPOLITA KRAKOWSKI

Nr 2261

DEKRET
o dokonaniu koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kaplicy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie


Przychylając się do próśb dzieci, ich rodziców, pracowników i duszpasterzy związanych z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie, postanawiam dokonać uroczystej koro-nacji biskupiej słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w wymienionym wyżej szpitalu. W dniu 12 września 2001 r. obraz zostanie przyozdobiony poświęconymi, przeze mnie, koronami.
W kaplicy szpitalnej przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy gromadzą się na modlitwę chore dzieci, ich zatroskani a często przepełnieni bólem rodzice, krewni, przyjaciele, liczni pracownicy (lekarze, pielęgniarki, salowe), a także studenci medycyny i uczniowie szkół pielęgniarskich. Wszyscy oni przychodzą do Matki — Uzdrowicielki Chorych i Pocieszycielki Strapionych. U Maryi, w Jej wizerunku Nieustającej Pomocy, wypraszają: łaski, uzdrowienie, ukojenie w bólu, otuchę, nadzieję i nawrócenie.
Niech ten uroczysty akt koronacyjny będzie wyrazem wdzięczności Matce Bożej za Jej macierzyńską troskę i obecność wśród chorych dzieci i ich opiekunów - w tym szczególnym sanktuarium ludzkiego cierpienia - jak je nazwał Ojciec Święty Jan Paweł II dnia 13 sierpnia 1991 roku, oraz niech stanie się okazją do ożywienia i pogłębienia pobożności maryjnej wiernych Polski Południowej.


+ Franciszek kard. Macharski

Ks. Jan Dyduch - Kanclerz

Kraków, dnia 12 września 2001 r.

Wróć do spisu treści